Skip to main content

MIS SAAB PEALE ANSAMBLI ESINEMIST?

Need ajad, kui ansambel hommikuni rahavast tantsutas, on jäädavalt möödas. Ansambel tantsutab rahvast kindla kellajani. Tavaliselt kella 1:00ni öösel. Mis saab aga edasi, kui osal rahvast veel tantsujalg tatsub ja tundub, et pidu võiks ikka edasi minna? Tavaliselt selle peale ei mõelda ja ansambli lõppakord võib tuua üllatava vaikuse ja pettumuse, et ansambel ära läheb.

ANSAMBEL EI MÄNGI LÕPUTULT

pulmabänd, pulmaansambel, pulmadj

Tuleb aru saada, et ükski ansambel ei esine lõputult. Paljudel ansamblitel on esinemise aeg piiratud 3x40 minutiga. Paremal juhul 4x40 minutiga. Samuti on piiratud ansambli esinemise lõppuaeg. Enamasti on see 01:00 ja 02:00 vahel öösel. Alati on võimalik tellida ansamblilt lisaplokk aga kuna selle töö juures on ametis terve ansambel, siis ega see odav lõbu ei ole.

Miks ei esine ansambel siis kauem? 
Esiteks, ei ole ansambel plaadimängija, kuhu paned plaadi sisse ja see kohe kõlab. Ansamblitel on teatud arv lugusid, mida nad on harjutanud kokku mängima. Ülejäänud lood oleks pehmelt öeldes kobades ette mängitud. 
Teiseks, on ansamblite esinemisgraafik tihe ja ka järgmisel päeval toimuval üritusel tahaksid bändiliikmed endast parimat pakkuda. Selleks on vaja vahepeal veidi ka magada. Hommikuni esinedes pole see aga võimalik.

ANSAMBEL EI JÄTA OMA TEHNIKAT MAHA

pulmabänd, pulmaansambel, pulmadj

Ansambel ei jäta kunagi oma tehnikat peole edasi kasutamiseks kui nad ise seda ei kontrolli!

Sellel on väga lihtne põhjus. Ansambli helitehnika on väga kallis ja väga keeruline atribuutika. Selle rikkumiseks või lõhkumiseks pole vaja midagi muud, kui oskamatut kasutajat. Ka järgmisel päeval võib olla vaja ansamblil oma helitehnikat kasutada ja teha seda lõhutud tehnikaga ei tule kõne allagi!
Lisaks pole ansambli honorar kunagi nii suur, et osta iga kord uut tehnikat.

KUIDAS LAHENDADA JÄTKUPIDU?

pulmabänd, pulmaansambel, pulmadj

SELLEKS ON TEGELIKULT VÄGA LIHTNE LAHENDUS:
ÜKS ANSAMBLI POISTEST JÄÄB ARVUTIST MUUSIKAT VALIMA!

Nii kui on kõlanud ansambli viimane akord, saab kohe panna käima tantsumuusika ja pidu jätkub! Ei mingit saginat tehnikaga ega eraldi kõlarite üles panekut, mida peaksite kindlasti tegema eraldi DJ tellides. Kõik soovilood saavad ette mängitud ja pidu on täpselt teie seltskonnale sobiv, mitte ainult teatud DJ stiilis. Samuti saab ansambli valgustust vähemaks keerata ja jätta vaid värvilised sähvivd tuled. Nii on tantsuplats veel rohkem diskoteegi moodi.

Tänapäeval ei pea enam kaasa vedama tohutut plaadikogu, et inimeste soovidele vastu tulla. Apple Music ja Spotify on teinud muusika valikud peaaegu piiramatuks. Ja kuna oleme juba aastaid selliseid pidusid teinud, siis on ka olemasolev muusika valik päris lai ja mitmekülgne.