Skip to main content

KUIDAS VALIDA PULMAFOTOGRAAFI?

Pulmafotograafi valik on väga oluline, sest jäädvaustab ju tema pulmapäeva olulised hetked aastateks. Aga kuidas siis ikkagi valida just SEE ÕIGE fotograaf, keda usaldada? Üritan siin natukene Teile appi tulla ja anda näpunäited just sellise fotograafi leidmiseks, kelle töid vaadates ka aastate pärast naeratus näole tuleb.

Kõigepealt tuleb aru saada sellest, et fotograafe, kes nimetavad ennast pulmafotograafideks on väga palju. Ja just õige fotograafi leidmine võib osutuda ületamatuks raskuseks.

MILLEKS ÜLDSE PULMAFOTOGRAAF?

Tänapäeva fototehnika areneb väga suure kiirusega. Igal aastal tulevad turule järjest uuemad fotoaparaadid ja tundub, et pildistamine on väga lihtne. Tegelikuses on asi aga hoopis vastupidine. Oma tehnikat peab tundma ja lisaks fotoaparaadile on oluline ka sinna ette pandav objektiiv. Kõige olulisem on aga selle aparaadi taga seisev inimene, kes oskab õigeid hetki leida ja neid kiirelt kaadrisse püüda.

Samuti pole iga fotograaf hea pulmafotograaf. Selleks, et saada häid pulmapilte on vaja päris suurt kogemustepagasit. On vaja teada milliseid olukordi jäädvustada ja milliseid mitte. Samuti on hea, kui fotograaf on pulmaisa ja bändiga juba varem koostööd teinud. Siis oskavad nad üksteisega arvestada.

KUNA PEAKS VALIMA PULMAFOTOGRAAFI

Aus vastus oleks, et mida varem, seda parem. Tippfotograafid on nagu kõik teisedki pulmategelased juba varakult kuumadeks kuupäevadeks broneeritud. Kui alustate oma pulmade planeerimist sama aasta kevadel, siis olete ilmselt juba hiljaks jäänud, sest suvised kuupäevad on selleks ajaks enamus broneeritud.
Ehk siis - hakake fotograafe uurima kohe, kui kuupäev on selgeks saanud. Või isegi varem.

 

OLULINE!

Kui olete saatnud hinnapäringu e-maili teel ja pole paari päeva jooksul vastust saanud, siis saatke uus päring või helistage. On juhtunud, et e-kirjad lähevad netis kaduma. Nädalavahetusel aga pole kiiret vastust põhjust loota. Ilmselt on fotograaf tööl ja keskendub käimasolevale peole. Või siis on ta võtnud vaba aja oma pere keskel. Seda ei saa ju pahaks panna.

KÕIGE OLULISEM ON FOTOGRAAFI STIIL

Pulmafotograafi valimisel peaks alustama fotograafide kodulehtede uurimisest. Just kodulehtedelt saate aru, millise fotograafi käekiri Teile sobib ja millise oma mitte. On fotograafe, kes keeravad oma ilupildid pastellsetesse toonidesse. On fotograafe, kes armastavad väga teravaid või väga mahedaid toone. Milline just Teile sobiv stiil on, peaks selgeks saama ikka fotograafide pilte uurides.
Valige välja 3-5 omale meeldinud fotograafi ja siis võtke juba nendega ühendust.

OLULINE!

Fotograaf ei tohi olla peol domineeriv. Pigem peaks ta suutma jääda märkamatuks aga siiski kogu aeg kohal olema. Pildile peaks jääma kõik külalised, kõik peo osalised ja ka kõik peo detailid.