Skip to main content

KUIDAS VALIDA PEOKOHTA?

Peokoha, nagu kõige muu, valikuga pulmades, peab olema väga valiv. Kindlasti ei tohi valida peokohta, kus pole varem pulmi peetud. Siis võite olla kindlad, et midagi läheb valesti. Valides aga ennast juba pulmapeokohana tõestanud koha, saate viia riskid miinimumini.

MILLEST ALGAB PEOKOHA VALIMINE?

Enne kui hakkate valime peokohta tuleks umbes paika panna kutsutud külaliste arv. Alles siis saate hakata erinevate peokohtade vahel valikut tegema. Pange teähele, et peokohad võivad pakkuda nende peokoha mahutavust liigselt optimistlikult. Vaadake ise oma silmaga peosaal üle ja hinnake, kas sinna ikka mahub soovitud arv istekohti. Kas ikka on piisavalt ruumi ansamblile. Kas ansambli ette jääb ka piisavalt suur tantsuruum. Pidu on külalistele nauditav vaid siis kui neil on ruumi liikuda ja hingata.

MÕISAPULMAD

Ajalooliselt on eestlased ikka tahtnud oma pulmi pidada suursuguselt ja mis on selleks parem koht kui üks uhke mõis. Mõisad loovad suursuguse meeleolu ja atmosfääri. Tänapäeval on päris paljud mõisad lausa spetsialiseerunud pulmade korraldamisele.

POSITIIVNE

pulmaisad, õhtujuhid

Mõisad on tavaliselt väga uhked ja mugavad peokohad. Külalised tunnevad ennast seal kui uhke balli külalistena.

NEGATIIVNE

pulmad, peokohad

Tihti on mõisate saalid väikesed ja peo käigus tuleb külalisi jooksutada ühest saalist teise. See on pulmaisale vaevaline ja samas ka aeganõudev. Ansambli seisukohast ei pruugi aga olla nii halb variant, sest pulmad on ikka pidu, kuhu tulevad inimesed kokku lausa erinevatest maailma otstest. Teises ruumis mängiv ansambel annab külalistele võimaluse valida, kas omavahel suhelda või minna tantsu keerutama.

TALUPULMAD

Eestlased on põlised talupidajad ja tihti valitakse ka oma pulmakohaks just turismitalud. Turismitalus on tavaliselt üks suur saal, kus siis kogu pidu toimuma saab. Talupulmades tehakse palju tegevusi väjas värske õhu käes. See on väga tore ja kindlasti külalistele ka palju vaheldust pakkuv võimalus, mida tegelikult vähesed pulmaisad oskavad ära kasutada. Näiteks, võiks ju ilusa ilma korral "Pruudipärja" maha mängida värskes õhus.

POSITIIVNE

pulmad, peokohad, pulma peokohad

Talupulmad on maalähedased ja soojad. Sinna kuulub hea rammus toit ja rohkelt tegevusi värskes õhus.

NEGATIIVNE

pulmaisad, õhtujuhid

Turismitalud ei pruugi olla pulmade pidamiseks nii suursugused, kui seda oleks mõisad.

TELGIPULMAD

Suure telgi saab püstitada igale poole. Kas või oma koduaeda! Isegi paljud suured peokohad pakuvad suurema seltskonna jaoks pidu telgis - näiteks Ojako, Vihula mõis või Järveveere Puhkekekskus. Aga on asju, millele peaks telgipulmas kindlasti tähelepanu pöörama. 

Kas telgil on ka põrand? Iseenesest võite jummõelda, et teeme maalähedase pulma ja tantsime murul, aga ükskõik kui kuiv on ilm, lõpuks on ikka tantsimine porkimülkas. Lausa kahju on aga nendest daamidest, kes on kõrgete kontsadega sellisele peole tulnud. Mõistlik oleks paigaldada kogu telgi ulatuses kõva põrand. Põrand peab olema ka väga hästi looditud ja piisavalt tugev. Kui ikka 100 inimest hüppama hakkavad, siis ei tohkis see läbi vajuda.

Kuidas on lood hügieeniga? Kas on olemas tualetid, kuhu teie külalised saaksid vajadusel piisavalt kiiresti jõuda? Kas on olemas kätepesu kohad?

POSITIIVNE

pulmad, peokohad, pulma peokohad

Telgis saab pidada väga suuri pulmapidusid. Tihti suuremaid kui enamuses siseruumides. Telgis on palju õhku ja avarust. Telki soovitaks kindlasti paigutada ansambli jaoks lava.

NEGATIIVNE

pulmad, peokohad, pulma peokohad

Halva ilma korral on telgis olemine paras piin. Olgu ilm siis ekstreemselt palav, tuuline või vihmane. Samuti võivad segama hakata tülikad putukad. Kindlasti tuleb vaadata, et telgis oleks pimedaks ajaks valgustus ja piisav elektrivarustus.

KÜÜNIPULMAD

Viimastel aastatel on populaarsust kogunud küünipulmad. Need on just kui telgipulmade ja talupulmade vahepealne variant. Küüni saab kaunistada valgustikettide ja põhupallidega luues nii maalähedase õhkkonna. Küünipulm tundub piisavali lihtne ja maalähedane, aga tundub, et ilmastikust tingitud ebamugavused on likvideeritud. Kuid kas ikka on?

POSITIIVNE

pulmad, peokohad, pulma peokohad

Küünipulmad on võimalik korraldada vabamas õhkkonnas kui näiteks mõisapulmad. Küüni saab kaunistada lihtsalt ja maalähedaselt. Ilusa ilma korral on küünid õhulised ja kaunid. Kindlasti on küünid ka soodsama rendihinnaga kui seda on mõisad või turismitalud.

NEGATIIVNE

pulmad, peokohad, pulma peokohad

Küünid pole enamasti ehitatud just ilmastikukindlaks. Ikka on mõni koht, kust tuul sisse puhub või vihm sisse sajab. Lisaks ei lubata enamus küünides kasutada tuleohutust silmas pidades lisasoojendust. Samuti võivad segajateks olla rohked putukad.

KOKKUVÕTTEKS

Eks igal peokohal on omad plussid ja miinused. Valik tuleb teha ikka oma kõhtunnet ja unistusi silmas pidades. Oluline on, et kõik külalised ja pulmadega seotud inimesed ennast teie peol hästi tunneksid.

PEOKOHTADEST LÄHEMALT

Alljärgnev ei ole kindlasti mingi pingerida peokohtadest. Samuti pole siin ära toodud kõik toredad peokohad. Need siin on peokohad, kus meil on olnud alati toredad pulmapeod ja unustamatud üritused.

Pulmapeokoht VILLA MÜLLERBECK

peokoht, pulmapeokoht, pulmad

Villa Müllerbeck on kaunis peokoht otse Otepää külje all. Peosaal mahutab vabalt 80 külalist ja maalilisel järve kaldal saab korraldada kauni tseremoonia. Toitlustus ja teenindus on samuti tipptasemel!

Pulmapeokoht MOOSTE FOLGIKODA

pulmad, peokoht, pulmapeokoht

Mooste Folgitkoda on suure saaliga mahukas peokoht. Sinna mahub vabalt nii 150 inimesega pidu, kui ka 70 külalisega pulm. Puiduga kaetud seinad aitavad kaasa heale akustikale ja suur lava annab ansamblile liikumisvõimalused, mis väiksemates peokohtades puuduvad.

Pulmapeokoht KUKE TALU

pulmaisa, õhtujuht, andres karu

Kuke Turismitalu on suurepärane peokoht vaid mõnekümne kilomeetri kaugusel Tallinnast. Suurde varjualusesse mahub pidutsema kuni 100 inimest ja lisahooned loovad suurepärase õhkkonna iga peo jaoks.

Pulmapeokoht VIDRIKESE PUHKEMAJA

pulmad, peokoht, pulmapeokoht, vidrikese

Vidrikese Puhkemaja iseloomustab kõige paremini ilus vaade ja suur saal. Lisaks sellele on Vidrikese kokad väga tublid maitsvate toitude valmistamistajad. Ainsaks tõrvatilgaks meepotis on vaid nende kehv suhtlemine meili ja telefoni teel.

Pulmapeokoht VIHTERPALU MÕIS

pulmad, peokoht, pulmapeokoht, vihterpalu

Vihterpalu mõis asub kaunis isoleeritud kohas mitte kaugel Tallinnast. Suur saal võimaldab pidada pidu kuni 80 külalisega. Mugavad toad ja suurepärane teenindus on Vihterpalu Mõisa visiitkaardid.

Pulmapeokoht OJAKO TURISMITALU

pulmad, peokoht, pulmapeokoht, ojako

Ojako Puhketalu asub kaunil mere rannal. Väiksemate pidude jaoks on Ojakol pisem saal ja suuremate jaoks mahukas telk. Sõbralik pererahvas ja hommikused saunamõnud on Ojakol alati garanteeritud.

Pulmapeokoht SEEDRI PUHKETALU

pulmad, peokoht, pulmapeokoht, seedri

Seedri on unustamatu peokoht Võru külje all. Alati hoolitsetud ja kaunis ümbrus. Lisaks suur saal, kuhu mahutada 100+ külalist.

Pulmapeokoht SANGASTE LOSS

pulmad, peokoht, pulmapeokoht, sangaste

Sangaste Loss on suursugune peokoht Lõuna-Eestis. Suured saalid mahutavad kuni 150 inimest. Kuna ansambel esineb peokülalistest teises saalis, siis ei sega ka muusika rahuliku istumist. Sangaste Loss on tuntud oma "halva" akustika poolest,  aga võime kinnitada, et ega see nüüd nii hull ka ei ole.

Pulmapeokoht ALLEKSI PEOMAJA

pulmad, peokoht, pulmapeokoht, alleksi

Alleksi peomaja on hubane peosaal Harjumaal Raasiku vallas. Häid inimesi mahutab kuni 100 inimese jagu. Ööbimiskohti pole seal palju aga kui selleks pole vajadust, siis soovitame Alleksisse sisse astuda ja uurida kas see teie vajadustega sobib.