Skip to main content

KUIDAS VALIDA PULMAISA?

Võib tunduda, et pulmaisade valik pole midagi rasket. Häid pulmaisasid tundub olevat palju. Ainsaks kriteeriumiks kujuneb vaid pulmaisa honorar. Kui juba kallis, siis järelikult on ka hea pulmaisa.

Tegelikus on aga hoopis risti vastupidine. Pulmaisade stiilid ja käekirjad on väga erinevad. Selleks, et leida just enda maitsega sobiv pulmaisa tuleb põhjaliku eeltööd teha. Hea pulmaisa võib teha Teie peost unustamatu peo. Sobimatu pulmaisa võib aga rikkuda Teie jaoks kogu mälestuse. Üritangi siin Teile pulmaisade valikus natukene näppunäiteid jagada.

KÕIK ALGAB PULMAPEO STIILIST JA TEMPOST

Esimese asjana tuleks Teil otsustada millist stiili pidu soovite. Kas soovite, et peol toimuks kogu aeg midagi või pigem oleks aega omavahel suhelda ja siis vahel ka midagi juhtuks. Pulmaisadel on igal ühel oma stiil ja peo tempo, mida nad ei muuda.

Milline on just teie pulma tempo, peate te otsustama oma sugulaste ja sõprade peale mõeldes. Kas nad tahavad igast mängust osa võtta või eelistavad pigem laua taga istudes pidu nautida? Aktiivne pulmaisa vüib passiivse seltskonnaga väga hätta jääda. Ja vastupidi. Passiivse stiiliga pulmaisa kohta räägitakse hiljem, et pidu oli igav, sest mitte midagi ei toimunud.

AEGLASES TEMPOS PULMAPIDU

See on selline pidu, kus peol toimub väga vähe tegevusi. Inimestel lastakse omavahel suhelda ja pulmaisa on rohkem konferentsiee rollis. Ei ole erilisi kiireid mänge vaid pigem rohkem istumine ja rääkimine.

POSITIIVNE

pulmaisad, õhtujuhid

Külalised saavad omavahel rahulikult suhelda. Sellel peol pole ühtegi sõpra-tuttavat-sugulast kellega Te ei jõua paari lauset vahetada, sest selleks ON piisavalt aega.

NEGATIIVNE

pulmaisad, õhtujuhid

Selline peo tempo võib osutuda liiga aeglaseks ja külalistel võib hakata igav. Lisaks võivad külalised igavusest liigselt alkoholiga tegelema hakata.

KIIRES TEMPOS PULMAPIDU

Kiires tempos pulmapeol toimub kogu aeg midagi. Vaid õhtusöögi ajal võib olla rahulik istumine. Muul ajal on pulmaisa ja bändi vahelised tegevused üksteise järel ilma erilise pausita. Nalja saab palju ja kõigil on lõbus. Mängud võivad olla isegi sportlikud ja neid ei tehta vaid peosaalis, vaid minnakse ka õue "murumänge" tegema.

POSITIIVNE

pulmaisad, õhtujuhid

Pidev tegevus hoiab rahvast tegevuses ja kõigil on lõbus. Pidu jääb meelde kui pidev trall, kus nalja sai palju ja kõhulihased olid ka mitu päeva hiljem veel naerust valusad.

NEGATIIVNE

pulmaisad, õhtujuhid

Kui inimestele ei anta puhkust, siis nad võtavad seda kusagilt ise. Tavaliselt jääb siis tantsuplats tühjemaks kui tegelikult võiks olla. Samuti ei jõua Te kõikide külalistega vestelda ja nii võivad nad ennast tagantjärele hüljatuna tunda.

KESKMISES TEMPOS PULMAPIDU

See on pidu, kus on kõike täpselt parajalt. On piisavalt mänge. On piisavalt vaba aega. Ja on piisavalt tantsu. Kõigil on lõbus aga samas antakse ka aega lihtsalt istumiseks ja üksteisega suhtlemiseks. Selline pulmapidu on pigem teater, kus Teie ise valite osatäitjad oma sõprade seast ja naudite vaatemängu. Ükski tegevus pole liiga aktiivne, ega pane kedagi piinliku olukorda.

POSITIIVNE

pulmaisad, õhtujuhid

Kõike on parajalt. Kõik, kes tahavad saavad suhelda ja samas ei vaju ka pidu liiga laiali. Kedagi ei sunnita millekski.

NEGATIIVNE

pulmaisad, õhtujuhid

Need, kes ootavad kas agresiivsemat või siis just passiivsemat pidu peavad pettuma.

KOKKUVÕTTEKS

Valige täpselt selline pulmaisa, nagu Teile tundub õige. Ärge valige lihtsalt pulmaisa, vaid ikka ka tema stiili ja käekirja. Kui Teile mõni pulmaisa mõte ei meeldi, siis seda ka öelge. See on ikkagi Teie pidu ja täiesti kordumatu sündmus Teie elus.

PULMAISAGA KOHTUMINE

Pulmaisadest ei saa täit pilti ette vaid nende kodulehti uurides. Mõnel väga heal pulmaisal ei olegi üldse kodulehte. Samuti puudub enamus pulmaisade kohta video materjal, kust võiks tema stiilist aimu saada. Siinkohal tulebki appi pulmaisadega kohtumine.

Minu soovitused:

  • Valige välja 3-5 pulmaisa, kes teile sõprade soovitusel või internetist silma hakkavad.
  • Kohtuge kindlasti rohkem kui ühe pulmaisaga. Isegi kui juba esimene tundub see õige, siis minge ka järgmiste välja valitud pulmaisadega kohtuma. Äkki on järgmine veel õigem.
  • Kui teile pulmisa soovitused ei tundu sobivat, siis äkki ei ole tema see õige pulmaisa teie peole. Õige pulmaisaga klikib teil kõik paika ja te saate asjadest ning naljadest ühte moodi aru.
  • Küsige ka pulmaisa arvamust teiste pulma valitud tegijate kohta. Kui pulmaisa hakkab vastusega keerutama, siis tuleb ettevaatlik olla. Äkki ei saa ta mõne teise tegijaga hästi läbi.
  • Kui pulmaisa soovitab teile vaid ühte tegijat veel valimata kohale, siis tasuks ettevaatlik olla. Õige pulmaisa pakub välja mitu varianti, mille hulgast saate ise oma valiku teha. Või valite üldse kellegi kolmanda. Professionaalne pulmaisa saab kõigiga hästi läbi.

PULMAISADEST LÄHEMALT

Alljärgnev ei ole kindlasti mingi pingerida pulmaisadest. Samuti pole siin ära toodud kõik toredad pulmaisad. Need on pulmaisad, kellega meil ansambliga Sleepwalkers on kõige rohkem koostööd olnud ja keda võime käsi südamel soovitada. Ja keegi neist pole meile midagi reklaami eest maksnud. :)

Pulmaisa VEIKO VEIERT

pulmaisa, õhtujuht

Veiko on uuema põlvkonna pulmaisa ja õhtujuht. Ta on suur aga soe ja sõbralik. Samas suudab ta ennast kehtestada ja teda jäävad kuulama ka ülemeelikumas tujus peokülalised. Tema ideed on värsked aga samas austab ta ka vanu traditsioone.

Pulmaisa JUHAN KRULL

pulmaisa, õhtujuht, juhan krull

Juhan Krull on tüüpiline noorema generatsiooni pulmaisa. Ta ei ole kinni traditsioonides ega dogmades, vaid pigem avatud kliendi soovidele ja ideedele. Juhan on alati positiivne ja rõõmus.

Pulmaisa INGAR DUBOLAZOV

pulmaisa, õhtujuht, ingar dubolazov

Ingar on noorema põlvkonna pulmaisa. Tema peod on energilised ja rõõmsad, kuid alati ka loogiliselt voolavad. Ingar teeb palju nalja, kuid need pole kunagi kellegile ebameeldivad. Kui vaja, viib Ingar ka tseremoonia läbi.

Pulmaisa ANDRES KARU

pulmaisa, õhtujuht, andres karu

Karu ei ole päris klassikaline pulmaisa. Matkamehena on tema pulmajuhtimise stiil on vabameelne ja improviseeriv. Kindlasti ei tee ta allapoole vööd nalju ega pane kedagi piinlikusse olukorda. Samas ei välista ta aga ka kehalisi tegevusi ega hoogsaid tantsumänge.

Pulmaisa KULDAR KOCH

pulmaisa, õhtujuht, kuldar koch

Kuldar on pigem pulmaisa, kes annab aega. Aga samas ta teab kuna on vaja tegutseda ja kuna on vaja inimestele lihtsalt vaba aega anda. Ta pole ennast kunagi reklaaminud aga tööd on ikka palju. Miks see nii on? Eks uurige ise Kuldari käest ja vaadake mida ta vastab.

Pulmaisa MARGO HUSSAR

pulmaisa, õhtujuht, margo hussar

Margo on üks noorema põlve pulmaisadest. Tema käekiri on kindel, aga samas vaba ja lõbus. Margo oskab ennast kehtestada jäädes samas kõikide külalistega sõbralikuks ja lõbusaks. Tema ideed on värsked ja uudsed.
NB! Margo suudab juhtida pulma ka inglise keeles!

Pulmaisa TÕNIS MILLING

pulmaisa, õhtujuht, tõnis milling

Tõnis on asjalik aga samas ka väga naljakas pulmaisa ja peojuht. Tema korraldatud peol pole kellelgi igav aga kedagi ei sunnita ka liigselt tagant. Soliidsus ja huumor ühes toredas pakendis!

Pulmaisa VAHUR JÜRIS

pulmaisa, õhtujuht, vahur jüris

Kui tahate, et Teie peol oleks nalja nabani ja hiljem kõhulihased naerust valusad, siis on Vahur Jüris just Teie pulmaisa. Vahur suudab ka tõsisemad mehepojad naerma ajada aga samas teab ta ka kuidas romantilistel hetkedel käituma peab, et ikka pisar silmanurka tuleks.