Tseremooniamuusikast

ansambel laulatuselPulmade üks haripunkte ja võimalik, et ka kõige olulisem hetk üldse, on see, kui noorpaar üksteisele oma "Jah" sõnad ütlevad. Kõik eelnev on viinud selle hetkeni ja kogu edasine pidu on juba selle tähistamiseks ja tuttavate ning sugulaste tutvumiseks mõeldud üritus. Milline muusika tseremoonial kõlab ja kuidas seda lahendada, on väike teadus omaette.

Tseremooniaid on mitut sorti. Kõige lihtsamalt võib need jagada ilmalikuks ja kiriklikuks.

KIRIKLIK LAULATUS

Kiriklik laulatus tähendab seda, et laulatus viiakse läbi vastavalt kirku poolt ette nähtud protseduurireeglitele. Selleks peavad mõlemad abiellujad olema enne leeritatud ja ristitud. Aga täpsemat infot saate küsida ikka kirikutest. Kiriklik laulatus ei pea toimuma alati kirikus. Laulatus võib toimuda ka teie valitud kohas aga laulatuse saab läbi viia vaid selleks kiriku poolt volitatud isik. Kiriklik laulatus tähendab ka seda, et automaatselt on abielu ka Eesti Vabariigi jaoks kehtiv.

ILMALIK ABIELU REGISTREERIMINE

Ilmalik abielu registreerimine tähendab seda, et abielu registreeritakse vaid Eesti Vabariigi jaoks. Seda võib läbi viia kas Perekonnaseisuametnik või notar, kes kinnitavad allkirjade õigsusi ja viivad läbi kõik Eesti Vabariigi Perekonnaseadusega ette nähtud protseduurid. Ilmailku registreerimise võib läbi viia kus tahes - on siis slleks perekonnaseisuamet, mererand või suvaline peokoht. Isegi oma koduaias võib abielu registreerida. Peaasi, et selleks volitatud isik selle läbi viib.

LIHTSALT ILUS "JAH" SÕNA

Vahest tehakse ka nii, et ametlik registreerimine viiakse läbi vaid kahekeksi ja rahva ees tehakse vaid ilusat "näitemängu". Sellisel juhul võib tseremoonia läbiviiaks olla kes tahes - kas on selleks siis pulmaisa või parim sõber. Allkirjad ametlikele dokumentidele on juba varem antud ja pinged sellega ka maandatud. Nii on ka sellised peod mõnusad olemised, mitte pingelised ootamised.

TSEREMOONIA MUUSIKA

Igale pidulikule koosviibimisele annab palju juurde õigesti valitud muusika. Abielutseremoonia muusika peaks olema mitte liiga esiletükkiv, vaid intiimne ja romantiline. Maailmas on palju ilusaid laule loodud armastusest ja just need sobivad tseremoonial esitamiseks. Kindlasti tuleks arvestada ka abielluva noorpaari enda maitset ja soove. Vaid nii tuleb tseremoonia personaalne ja südameid liigutav.

Kuidas üles ehitada tseremoonia muusikaline lahendus?

ansambel tseremoonialMEELEOLU LOOMINE

Kõik algab inimeste saabumisest tseremoonia paika. Juba siis viks neid vastu võtta kaunid helid, et nad saaksid olukorraga kohaneda ja ennast romantilisele lainele viia.

SISENEB NOORPAAR!

See hetk, kui tseremooniale siseneb noorpaar, on kindlasti üks selle päeva kaunemaid ja olulisemaid hetki. Just siis näevad külalised esimest korda ennast kauniks ehtinud noorpaari. Hetk enne noorpaari sisenemist võiks muusikas teha väikese pausi, et külaliste ootusärevuat natukene suurendada.

ÕNNITLEMINE

Peale ametliku tseremoonia lõppu on kõikidel külalistel võimalus uut abielupaari õnnitleda. Ka selle aja võiks siustada romantilise muusikaga.

 

 

Tseremoonia muusika
Laulatus
Registreerimine
Tseremooniamuusika
Laulatuse Muusika