Skip to main content

ANSAMBEL SLEEPWALKERSI TUTVUSTUS

Edukaks tantsuansambliks ei saada üle öö. Muidugi on ka "projektibände", kes tulevad turule, teevad paar aastat lahedaid esinemisi ja kaovad sama kiirelt kui nad tekkisidki. Sleepwalkers on pigem väikene vennaskond, kes üksteist hoiavad ja üksteise eest hoolitsevad. Öeldakse, et bänd on pillimehe teine perekond. Ja nii ongi - Sleepwalkers on meie kõigi jaoks meie perekond.

Aga kuidas siis sündis ansambel Sleepwalkers?

THE BAND OF EMPTY BOTTLES

Kõik algas ühel ilusal kevadisel 1997 aasta päeval, kui kaks sõpra istusid koos köögilaua taga ja parandasid eelmise õhtu peost haigeid päid. Jutt läks sellele, et nii enam edasi minna ei saa. Nii otsustatigi hakkata koos bändi tegema. Armastus muusika vastu oli neid juba aastaid tagasi kokku viinud aga seni piirduti vaid tuttavate sünnipäevadel musitseeimisega. Nüüd aga otsustati jagada oma armastust ka laiema pubikuga. Need kaks sõpra olid Esko ja Roland. Mõlemad on ansmabli Sleepwalkers alustaladeks tänapäevani.

Esimene avalik esinemine kahemehebändina toimus 1998 aasta kevadel tolleaegses ZumZum nimelises pubis Tartus. Roland mängis klahvpille ja Esko akustilist kitarri. Lauldi, nagu ka siiani, mittmehäälselt. Soleerisid mõlemad. Ülejäänud töö tegid aga ära masinad.

Nii see kõik algaski. Esialgu oli heal juhul üks esinemine kuus. Vahel isegi mitte seda. Sai käidud väiksemates pubides Tartus, Otepääl, Valgas, Võrus ja Tallinnas. Tundus, et nii see jääbki. Aga saatusel olid omad plaanid.

ANSAMBLI SLEEPWALKERS SÜND


Nüüd tuli kiiresti tegutseda. Mõne nädalaga sai kokku pandud 5-liikmeline ansambel ja tehti ka üks kiire proov. Edasi läks juba kõik nagu lepase reega. Juba sama aasta viimasel kuul esinesime lausa 20 korda oma uues kodukõrtsis. Kõik esinemised läksid täismajale ja paljud neid olid lausa 8 plokki pikad. 4 plokki tegime broneeritud üritusele ja 4 linnarahvale, kui nad lõpuks kõrtsi sisse lasti. Selline populaarsus jätkus järgmised 3-4 aastat!

Nimi ansambel Sleepwalkers sündis üsna lihtsalt. Kuuldused uuest tantsubändist, kes Tartu rahvast hullutab, levisid kiiresti. Aga teised kõrtsid ja pubid ei tahtnud kuidagi kutsuda omale esinema Püssirohukeldri Majabändi ja The Band Of Empty Bottles oli pehmelt öeldes liika pikk ja lohisev bändi nimi. Nii pakkuski Esko bändi nimeks teiste hulgas välja Sleepwalkers ja sellega oli Roland päri. Sleepwalkers oli sündinud!

pulmaansambel, pulmabänd, tantsuansambel

Ansambli Sleepwalkers saamislugu on üks juhuste kokkulangevus ja õnnemäng. Aastal 2000 hakkasid Tartus levima kuuldused, et varsti taasavatakse legendaarne õllerestoran Püssirohukelder. Samal sügisel esines ansambel The Band Of Empty Bottles jälle ZumZumi pubis. Kõik tundus olevat nii, nagu igal õhtul. Rahvas istus kuulas ja plaksutas. Mingil põhjusel oli osa rahvast aga sellises tujus, et poole esinemise ajal lükati lauad bändi eest ära ja hakati tantsu vihtuma! Seda polnud selased töötajad aga veel kunagi näinud!

Seda tantsupidu nägi ka tookordne ZumZumi programmijuht. Peale esinemist kutsus ta poisid enda juurde ja esitas meile saatusliku küsimuse: "Kuidas teile meeldiks hakata Püssirohukeldri majabändiks?". Olime kuulnud Püssirohukeldri taasavamisest, aga seda, et me seal majabändiks võiksime saada, ei osanud me uneski loota.

 

KUULUS PULMABÄND SLEEPWALKERS


pulmaansambel, pulmabänd, tantsuansambel

Ansambli Sleepwalkers esimesed tegevusaastad möödusid põhiliselt Püssirohukeldri majabändina sealseid lavalaudu kulutades. Esinemised mujal olid pigem erandlikud juhused, kui reeglid. Siiski ei jäänud Püssika peod inimestele märkamata ja nii usaldaski üks noorpaar noorele ansamblile oma pulmarahva lõbustamise ühes Lõuna-Eesti pulmas. Pidu oli nii kõva, et me ise pidasime seda veel 3 päeva peale peo toimumist. Eks me olime noored ja metsikud ka. :)

Kusjuures see paar on siiani õnnelikult koos, sest kohtasime neid alles 2017 aasta suvel ühel peol külalistena!

Järgmist pulma tuli meil oodata aga tervelt aastapäevad. See toimus vastselt taastatud Taagepera Lossis. Isegi lossi avamispidustused olid planeeritud nädala jagu hilisemasse aega. Küll aga oli sellega lumepall keerlema pandud ja aasta-aastalt on ansmabli Sleepwalkers pulmade arv ainult kasvanud. Mingil hetkel saime aru, et me olemegi pulmaansambel ja me oleme selle üle väga uhked. Võib ju öelda, et pulmad on samasugused peod nagu kõik teised aga meie nii ei arva. Pulmad on ühele bändile suur vastutus ja usaldus. On ju pulmad ideaalis vaid kord elus. Sünnipäev aga igal aastal. Me teeme oma igapäevast tööd ja investeeringuid vaid selle eesmärgiga, et pakkuda paremat teenust oma noorpaaridele.

Loomulikult jõuame me ka juubelitele, jõulupidudele, suvepäevadele ja jaanipäevadele. Kuna pulmad broneeritakse aga vähemalt aastapäevad ette, siis on nende pidude kavandamise ajaks meil juba paljud kuupäevad broneeritud. Aga ikkagi käime ka sellistel pidudel. Kus rahavas tahab tantsida, sinna suundub ka Sleepwalkers!

ANSAMBEL SLEEPWALKERSI TÄNAPÄEV


pulmaansambel, pulmabänd, tantsuansambel

Ansmabel Sleepwalkers on korduvalt hääletatud www.pulmad.ee kasutajate poolt parimaks pulmabändiks Eestis. Me oleme kõikidele hääletajatele tänulikud ja oleme iga tiitli üle uhked aga ega veel tiitlid head bändi ei tee. Nagu ka kõlav nimi ei tähenda head inimest. Tähtis on ikka sisu ja järjepidevus.

Esimesel aastal, kui meie nimi parimate hulgas esile kerkis, pidime me tunnistama vaid ansambli Lehmakommionud paremust. Nüüdselt nime all Onud tegutsev ansambel on tõeliselt hea tantsuansambel. Võin seda kinnitada, sest olen neid korduvalt ise esinemas näinud. Oleme www.pulmad.ee hääletusel olnud nagu Vestman ja Piibeleht. Kord üks peal ja siis jälle teine. Vahel oleme lausa viiki jäänud!

Igal aastal on esile kerkinud ka mõni uus bänd, kes 5 parima hulgas figureerib. Aga järgmisel aastal enam teda millegipärast nimekirjast ei leia. Miks? Ei teagi. Võib-olla ei suudeta järjepidevalt head kvaliteetset meelelahutust pakkuda. Peobändiks olemine ei tähenda pillimeestele vaid pidu ja pillerkaart, vaid see on raske töö. Kahjuks ei saa paljud sellest nii aru ja murduvad selle surve all.

Ka Sleepwalkersi poisid on aastatega muutunud. Kui algusaastatel oli iga pidu ka pillimeeste pidu ja alkohol oli meie igapäevane kaaslane, siis tänapäeval on oluline pigem tervislikud eluviisid. Mitte, et me pitsi sülitaks. Aga kui nädalas on mitu pikka esinemist, siis ei jõua külalisena nendest kõikidest osa võtta. Pigem töötad selle nimel, et pakkuda tantsijatele unustamatu elamus.

KOHTUME JUBA JÄRGMISTEL HULLUDEL TANSUPIDUDEL!