Skip to main content

KUIDAS ANSAMBLIT TELLIDA?

Ansambli tellimine käib väga lihtsalt. Meiega saab ühendust võtta järgmistel viisidel.

LIHTSALT HELISTAGE: 5154647
LIHTSALT KIRJUTAGE: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Pole vaja karta ühendust võtta isegi kui pidu toimub homme ja bändi tellimise idee tekkis alles täna.
Ega kõik kuupäevad pole ansambli Sleepwalkers kalendris hõivatud ja alati võib juhtuda ka väikesi imesid.

Kui väga kiiret pole, siis tasub eelistada meili kirjutamist telefonivestlusele. Ega me alati arvuti taga istu ja kogu kalender meil peas ka ei ole. Ka autoroolis istudes eelistame me oma telefonidest kalendreid mite näppida, vaid keskenduda pigem liikluse jälgimisele. Ja autoroolis saame me palju istuda.

Meilidele vastamine võib olenevalt perioodist võtta aega kuni 24 tundi. Nädalavahetusel kirjadele kiireid vastuseid pole mõtet loota. Me tahame ikka keskenduda käimasolevatele pidudele, mitte "varastada" nende arvelt aega uutele hinnapäringutele vastamiseks. Või lihtsalt tahame vabadel nädalavahetuste päevadel veeta aega oma perekonnaliikmetega. Iga uue nädala alguses on aga põhjust juba kirju oodata küll.

NB! Kui aga paari päeva jooksul pole hinnapäringule vastust tulnud, siis tasub meile juba helistada.
On juhtunud, et mõned kirjad on internetiavarustes kaduma läinud. Ikka juhtub.

NB! HINNAPAKKUMINE EI OLE SIDUV LEPING!
On olnud juhuseid, kus peale esimese hinnapakkumise saatmist kliendiga side kaob.
Mõni päev enne küsitud kuupäeva saame aga kirja, kus tahetakse "asju täpsustada". On üsna väike tõenäosus, et me siis veel soovitud peole tulla saame.
Kuupäev läheb meie kalendris lõplikut lukku ikka siis, kui on allkirjastatud kirjalik leping, kus kõik ürituse detailid on täpselt kirja pandud.

KUI PALJU ANSAMBLI TELLIMINE MAKSAB?

Kõik oleneb väikestest aga olulistest asjadest aga ei hakka siin kõiki neid lahkama.
Kõige olulisemad on aga 2 küsimust: kuna pidu toimub ja kus pidu toimub?

Kuna pidu toimub? On ju iseenesestki selge, et suvi ja Jõulud on ansmablitel kiire aeg. Ja kui nõudlus on suur, siis on ka hinnad veidi kõrgemad. Samas on võimalik saada soodustust nädala siseste pidude korral.

Kus pidu toimub? Üldiselt on peokoht vähe oluline hinnakujunduse juures, aga kui sõita näiteks saartele, peab klient arvestama, et ansambli kulutused on suuremad kui mandril (praam, lisa ajakulu, ööbimine ja toitlustus).

Üldiselt soovitaks hinda lihtsalt bändi käest küsida ja mitte uskuda foorumites ja Facebookis kirjutatud "hinnakirju".

BÄNDI TELLIDES TULEB ARVESTADA ET...

SADEMETE SATTUMINE ANSAMBLI PEALE PEAB OLEMA VÄLISTATUD!
Helitehnika ei ole just odav asi ja ei vesi ega niiskus ole helitehnika suurimad sõbrad. Esinemiskoht peab olema vähemalt kolmest küljest kaitstud igasuguste sademete eest ja loomulikult kaetud katusega.

LAVA PEAKS OLEMA ENAM-VÄHEM LOODIS.
Väga raske on laulda, kui mikrofon su ees püsti ei seisa või trummar trummide taga peab nägema kurja vaeva, et mitte kõikuvatest trummidest mööda lüüa.

ANSAMBEL VAJAB RIIETUSRUUMI.
Me kanname võimaluse korral ilusaid heledaid ülikondi ja nende vahetamine kusagil tänaval pole just eriti meeliülendav kogemus. Samuti oleks tore oma esinemiste vaheajal pageda peo kärast veidi eemale kõrvu puhkama. Ka selleks sobiks see riietusruum ideaalselt. Hea, kui seal ruumis oleks ka väike laud ja neli seljatugedega tooli.

ANDKE KA ANSAMBLILE SÜÜA.
Meie tööpäevad pole just lühikesed. Näiteks pulmas esinemiseks väljub esimene mees kodust hommikul kell 11 või 12 ja koju tagasi jõuab ta järgmisel hommikul kell 6-7. Selle aja jooksul peaks tavaline inimene saama vähemalt 3 korda korralikult süüa. Rääkimata siis muusikutest, kelle lavaline tegevus on vägagi füüsiline ja võrreldav sportlase treeninguga.

Kui te aga pole planeerinud ansmablit toita, siis tuleks sellest meile varakult teada anda, et me saaksime oma toidu kaasa võtta. Samuti tuleb siis arvestada ka sellega, et ansambel võib lahkuda peokohast vahepeal, et omale süüa otsida.

MIDA PEAKS ANSAMBEL TEIE PEOST TEADMA?

Kõige tobedam küsimus, mida ansamblile (või ükskõik millisele tegelasele) saata on:
"Kui palju te maksate?" Lihtne vastus sellele oleks: "Me ei tahaks midagi maksta, vaid soovime ikka et meile makstakse."
Kui Te nüüd mõtlete, et sellised päringud pole võimalikud, siis pean tunnistama, et on ikka küll.
Mida siis ikkagi ansmablile planeeritavast üritusest juba esimese päringus peaks rääkima?

MIS AJAL ON PLAANIS PIDU PIDADA?
Kas või orienteeruvast ajast on meie jaoks palju kasu. On väga suur vahe, kas pidu toimub juulis või aprillis.
Kui aga kuupäev on täpselt juba paika pandud, siis see oleks esimene asi, mida meile teatada.

KUS ON PLAANIS PIDU PIDADA?
Kui peokoht on juba valitud, siis oleks meie jaoks kindlasti kasu selle teadmisest. Kui aga konkreetset kohta veel ei ole, siis on abiks ka enam-vähem maakonna teadmisest. Oskame siis oma reise ja tuure planeerida. Ja kui meil juhtub olema eelmisel või järgmisel päeval samas kandis pidu, siis on see kindlasti hinnale positiivselt mõjuv argument.

KES VEEL PEOLE ON KUTSUTUD?
Ei, me ei taha teada Teie külaliste nimesid. :)
Küll aga tuleb kasuks õhtujuhi või pulmaisa teadmine. Kas või sellepärast, et me oskaksime kellegagi Teie peo detaile täpsustada ilma, et Teie oma väärtusliku aega vahendusmeestena peaksite raiskama. Aga see on juba tuleviku teema.

ESIEMESE ASJANA PIISAB KINDLASTI KUUPÄEVAST JA PEOKOHAST. KÕIK ÜLEJÄÄNUD DETAILID SAAME JUBA EDASPIDI PAIKA LOKSUTADA.

KAS LAVA KASUTAVAD KA TEISED?

Kui ansambel mahub ise lavale vaevu ära, siis ei soovi me kedagi enda tehnika vahele seiklema. Eriti aga sel juhul, kui on juba piisavalt vägijooke tarvitatud. Samas pole meil kunagi midagi selle vastu, kui keegi tahab meie mikrofonidega pidada kõnet või ansambli abiga mõne laulu esitada. Siiski peaks arvestama, et tervet karaokeõhtut me korraldada ei saa ja laulda soovijal peaks soovitud laulu sõnad samuti selged olema. Ka pulmaisad on alati saanud oma mikrofonid meie helitehnikasse ühendada.

Muidugi pole probleemiks elukutseliste esinejate lubamine lavale, kuid sel juhul peaks nendele vaja minev esinemisruum olema varakult täpsustatud, et helitehnikat ei tuleks poole õhtu pealt ümber paigutada. Samuti võiks olla täpsustatud see, kas ja kuidas tahetakse lisaks mikrofonile muud helitehnikat kasutada.

Probleeme võib tekitada aga juba paika seatud ansambli asukoha muutmisega - see võtab palju aega ja vaeva. Kui juba helitehnika ülesse seadmine võtab aega üle 1 tunni ja maha võtmine sama kaua, siis ansmabli asukoha muutmisel peate arvestama vähemalt 2 tunnise pausiga, mille vältel ansambel peab palehigis tööd tegema ja ei saa keksenduda oma põhitööle.